Choroby tkanek otaczających ząb (kość, aparat zawieszeniowy zęba i przylegające od nich dziąsło) zwane są periodontopatiami. Są to choroby mało znane przez pacjentów, a czasem większkość z tych, którzy na nie cierpią nie zdaje sobie sprawy z możliwości i zarazem konieczności ich leczenia.

Pierwszym symptomem choroby są zazwyczaj krwawiące dziąsła, które mogą mieć zmieniony wygląd. Na tym etapie zapalenia dziąseł odpowiednie postępowanie terapeutyczne daje dobre efekty leczenia. W miarę postępu choroby i pogłębieniu objawów leczenie uzależnione jest od szybkiej diagnozy i wdrożonego leczenia.

Aby uzyskać trwałe efekty i stabilizacje choroby niezbędne jest pozostawanie pod stałą kontrolą lekarską i zmusza do ścisłej współpracy, ponieważ leczenie chorób przyzębia jest procesem długotrwałym wymagającym niejednokrotnie przeprowadzenia wielu zabiegów.

W naszej praktyce wykonujemy pełen zakres zabiegów zarówno zachowawczych (skaling nad/i poddziąsłowy, kiretaż) jak i zaawansowanych metod leczenia chirurgicznego (operacje płatowe, techniki sterowanej regeneracji tkanek GTR, wydłużanie kliniczne koron).